Вступ

ВИСОКОШАНОВНІ КОЛЕГИ, АДВОКАТИ!

Високошановні колеги адвокати України з БУДЬ-ЯКОГО РЕГІОНУ України, у разі Вашої зацікавленості отримати статус члена, учасника адвокатського об’єднання «КИЇВСЬКА ОБЛАСНА КОЛЕГІЯ АДВОКАТІВ» з правом дорадчого голосу, звертайтеся будь-ласка попередньо за електронною адресою advokat-oblasti@khabibullin.kiev.ua (направляйте надану вище заяву про вступ) або у фейсбук або іншій будь-якій зручній для Вас соціальній мережі (для пошуку — Вадим Хабібуллін або КИЇВСЬКА ОБЛАСНА КОЛЕГІЯ АДВОКАТІВ) або іншим зручним для Вас способом

Організаційним формам адвокатської діяльності присвячено Розділ II Закону, а саме ст. ст. 13, 14, 15 та їх тільки три: (1) адвокат індивідуально (сам адвокат – можливі податкові навантаження), (2) адвокатське бюро (юридична особа одного адвоката – можливі організаційні навантаження), (3) АДВОКАТСЬКЕ ОБ`ЄДНАННЯ (МОЖЛИВІ ПЕРЕВАГИ…).

Що стосується реально працюючих адвокатів, які здійснюють адвокатську діяльність самостійно і не мають ані можливостей, ані бажання витрачати час та ресурси на утримання юридичної особи – вони, напевно, залишаться у статусі самозайнятої особи, не заважаючи на «ПРОБЛЕМНІ ПОДАТКОВІ ПИТАННЯ», які вирішуються по-різному.

Ті адвокати, які реально здійснюють адвокатську діяльність самостійно, але не бажають мати «ПРОБЛЕМНІ ПОДАТКОВІ ПИТАННЯ» — створюватимуть адвокатські бюро, які напевно можна буде поставити на єдиний податок і, відповідно працювати, отримуючи переваги спрощеного оподаткування.

І саме цікаве відбуватиметься з адвокатами, які отримали свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю, АЛЕ НЕ ЗДІЙСНЮВАЛИ, НЕ ЗДІЙСНЮЮТЬ РЕАЛЬНУ АДВОКАТСЬКУ ДІЯЛЬНІСТЬ, бо мають наприклад, інший напрямок життєвого еволюціонування, інший бізнес, працюють юристами, юрисконсультами в компаніях, тощо — ВИМУШЕНІ БУДУТЬ ВИРІШУВАТИ АБИ НЕ ВТРАТИТИ СТАТУСУ АДВОКАТА.

Крім того, у разі виявлення бажання такими адвокатами застосувати крайні заходи – добровільно зупинити адвокатську діяльність на підставі п.1 ч.1 ст. 31 Закону аби ухилитися від оплати щорічних внесків на утримання адвокатського самоврядування та інше, але і надалі використовувати права згідно Закону — можливе рішення про обов’язкове зберігання у відповідних Радах адвокатів регіонів, за адресою робочого місця адвоката, їх свідоцтв і посвідчень таких адвокатів, які останні можуть запропонувати здати.

Отже, ОРГАНІЗАЦІЙНІ ФОРМИ АДВОКАТСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ – це ОБОВ’ЯЗОК АДВОКАТА та оскільки їх лише три – зацікавити таких адвокатів може, можливо, ВСТУП ДО АДВОКАТСЬКИХ ОБ`ЄДНАНЬ.

Це напевно найпривабливіше, можливість не нести реальні і суттєві витрати на «утримання» перших двох форм адвокатської діяльності, але звичайно символічна сплата членських внесків в адвокатське об`єднання (одна мінімальна зарплата на рік) на утримання адвокатського об`єднання має бути.

Саме тому АДВОКАТСЬКЕ ОБ`ЄДНАННЯ «КИЇВСЬКА ОБЛАСНА КОЛЕГІЯ АДВОКАТІВ» пропонувало адвокатам з БУДЬ-ЯКИХ РЕГІОНІВ УКРАЇНИ, яких не цікавить перші два варіанти організаційних форм адвокатської діяльності — потрапити до лав адвокатського об`єднання «КИЇВСЬКА ОБЛАСНА КОЛЕГІЯ АДВОКАТІВ» у якості ЧЛЕНА, УЧАСНИКА АДВОКАТСЬКОГО ОБ`ЄДНАННЯ з правом дорадчого голосу згідно заяви.

Перевагами, крім викладених, може бути і питання, пов`язані з «РОБОЧИМ МІСЦЕМ АДВОКАТА». Адресою робочого місця адвоката є місцезнаходження обраної адвокатом ОРГАНІЗАЦІЙНОЇ ФОРМИ АДВОКАТСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ (ч.2 ст. 17 Закону), оскільки потрапляючи у лави, отримав статус ЧЛЕНА, УЧАСНИКА АДВОКАТСЬКОГО ОБ`ЄДНАННЯ з правом дорадчого голосу — адвокат з БУДЬ-ЯКОГО РЕГІОНУ УКРАЇНИ – вказує його робоче місце відповідно реєстрації адвокатського об`єднання «КИЇВСЬКА ОБЛАСНА КОЛЕГІЯ АДВОКАТІВ» — МІСТО КИЇВ, що практично автоматично може закріплювати такого адвоката у межах РАДИ АДВОКАТІВ КИЄВА.

Крім того, згідно ст. 33 Закону дисциплінарне провадження стосовно адвоката здійснюється кваліфікаційно-дисциплінарною комісією адвокатури за адресою робочого місця адвоката, зазначеною в ЄРАУ, тобто, у даному випадку, наприклад, КДКА міста Києва.

Високошановні колеги адвокати з БУДЬ-ЯКОГО РЕГІОНУ України, у разі Вашої зацікавленості отримати статус ЧЛЕНА, УЧАСНИКА АДВОКАТСЬКОГО ОБ’ЄДНАННЯ з правом дорадчого голосу, звертайтеся будь-ласка до КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ КОЛЕГІЇ АДВОКАТІВ зручним для Вас способом.

З повагою, Голова адвокатського об`єднання

«КИЇВСЬКА ОБЛАСНА КОЛЕГІЯ АДВОКАТІВ»

Вадим ХАБІБУЛЛІН

Заява адвоката про вступ до Київської обласної колегії адвокатів.pdf